День цивільного захисту

28
Кві, 2023

Ситуація в країні на даний час має великий вплив на заклади освіти та вимагати від працівників та здобувачів освіти використання додаткових компетенцій, навичок. Директори  закладів дошкільної  освіти створюють безпечні умови для всіх  учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. Так, в закладах дошкільної освіти міста Ковеля, в рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності,   плануються та виконуються ряд заходів. Вони включають підготовку та проведення  евакуації на випадок надзвичайної ситуації, забезпечення наявності засобів індивідуального захисту, відпрацювання вмінь надання першої медичної допомоги у разі поранення або травми та інше.

Поряд із цим, не менш важливим, є збереження документації закладів дошкільної освіти на випадок воєнних дій. Ця інформація може бути необхідною для подальшої діяльності закладу.

Так, 28 квітня 2023 року, було проведено показовий День цивільного захисту для директорок закладів дошкільної освіти Ковельської територіальної громади.

Цей захід розпочав начальник управління освіти міста Ковеля Віктор Бичковський, який познайомив присутніх із питаннями, які потрібно опрацювати, попросив не соромитись ставити незручні робочі питання, тому що ми повинні бути обізнаними, вміти діяти відповідно законів. Віктор Васильович спільно із завідувачем Ковельськими територіальними курсами ЦЗ Борисом  Андріюком  вручили  посвідчення про функціональне навчання (підвищення кваліфікації  цільового призначення)  у сфері цивільного захисту директорам, які пройшли навчання та перевірку знань у навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Волинської області.

До виступу було запрошено Лідію Заславську, головного спеціаліста управління освіти, яка зупинилася на питанні організації цивільного захисту в ЗДО в умовах воєнного стану.

З питання «Евакуація юридичної особи» виступила директорка закладу дошкільної освіти №3 «Бірюза» міста Лисичанська Олена Хомич. Олена Миколаївна розповіла присутнім, як їй довелося евакуйовувати заклад освіти в березні 2022 року, зупинилася на помилках, які були допущено під час евакуації, про наслідки цих помилок, а також про те, що потрібно зробити сьогодні, щоб уникнути цих помилок. Детально розповіла, які документи мають бути в електронному вигляді та оцифровані.

Директорка ЗДО №1 «Калинка» Чепак Ольга, нагадала присутнім, що навчально-методичні документи з цивільного захисту, мають бути ретельно розробленими та взірцево оформленими. Ольга Петрівна ознайомила присутніх з основними документами з ЦЗ, зокрема завданням керівника, наказами, інструкціями, комісіями, документацією по навчанню та додатковою інформацією: планом реагування на надзвичайні ситуації, правилами  використання захисної споруди, функціональними обов’язками відповідального,  функціональними обов’язками керівника ЦЗ.

З метою перевірки власних знань, для директорок було надано тест «Чи все Ви знаєте про пожежну безпеку в закладі освіти?»

 

Популярні новини

Екскурсія до метеостанції

На початку  жовтня 2021 року, педагоги нашого ЗДО  разом з дітьми  старших  г…

Педагогічна рада

31 серпня у нашому ЗДО відбулась установча аналітико-прогностична педагогічна…

Колективний перегляд

Вихователі нашого ЗДО мали  змогу  відвідати   колективний  перегляд спостере…

© Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 "Калинка" міста Ковеля