Міський фестиваль-конкурс “Писанко, дивуй!”

14
Кві, 2023

Напередодні Великоднього свята наш заклад взяв участь у міському фестивалі-конкурсі «Писанко, дивуй!». Колектив ЗДО натхненно, творчо працював над оформленням писанки та її презентацією. А також долучився до акції «Паска для солдата» та благодійної ярмарки, де охочі могли придбати солодощі, вироби. Виручені кошти було передано на потреби ЗСУ.
Адміністрація закладу щиро дякує за участь в організації до фестивалю-конкурсу та ярмарки Горбуновій М., Лаховському В., Чуйкевич Н., Сахарук С., Васюті А., Баюк О., Воробей І., Степанюк О., Рудчук А., Хомюк С., Заболоцькій О., Систалюк Т., Гуменюк А., Сєровій Н.

То ж трішки інформації про писанку.

Великдень – найдавніше християнське свято, встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа. Українці ретельно готуються до святкування цього дня. Однією із традицій є писанкарство.

Писанка – одна із стародавніх форм українського розпису, це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Кожна писанка створюється з побажанням добра і з чистою душею. Петриківська розпис писанок – одна із

найулюбленіших технік українців. Цей розпис ще називають «мистецтвом  вільних людей». Унікальна техніка народного декоративно-прикладного мистецтва у 2013 році була включена до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Особливе місце на нашій писанці займає образ квітів. За стародавнім повір’ям, жінки, які довго не мали дітей, розписували писанку квітами. Дарували її дітям, щоб невдовзі отримати довгоочікуване щастя, яке наповнить оселю дитячим сміхом.

Писанка із сонячними мотивами охороняла від нещасть і недугів. Сонце на писанці символізує працю й достаток, силу і добробут. Жовте колосисте поле – уособлення родючості, процвітання української землі.

Головним елементом композиції є соловейко – свята і вільна Божа пташка, співець добра і кохання, символ світла, весни, волі, високого натхнення і неперевершеного таланту.

На зворотному боці – тризуб, історичний символ Української державності.

Ми, сучасні українці, вбачаємо в тризубі – ВОЛЮ, яку дуже швидко отримає Україна.

«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі» – Тарас Шевченко .

   

     

 

 

Популярні новини

Екскурсія до метеостанції

На початку  жовтня 2021 року, педагоги нашого ЗДО  разом з дітьми  старших  г…

Педагогічна рада

31 серпня у нашому ЗДО відбулась установча аналітико-прогностична педагогічна…

Колективний перегляд

Вихователі нашого ЗДО мали  змогу  відвідати   колективний  перегляд спостере…

© Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 "Калинка" міста Ковеля