«Свято першого снопа»

22
Лип, 2022

І знову традиційно у  ЗДО №1 «Калинка» проходить «Свято першого снопа». Восени  керівник екологічного гуртка Аллою  Васютою разом з дітьми засівають свою нивку, доглядають за нею, а влітку, збирають врожай.

І цього річ свято розпочали ведучі – гостинні тітка Наталка (вихователь Наталія Артемук) і дядько Охрім (вихователь Світлана Сахарук).

Дошкільнята мали змогу порівняти пшеничні і житні стебла та їх зернинки. Сподобалось маленьким дослідникам визначати стиглість зерна. А також з  цікавістю розглядали сільськогосподарське знаряддя, яке слугувало колись хліборобам у зборі хліба – косу і серп, та порівняли їх із сучасним комбайном. Хлопчики мали змогу повправлятися у косінні. Коси для женчиків виготовив дідусь Захара Карпука.

Не обійшлося і без пісні. Над вивченням українського дитячого жнивного фольклору працювали музичні керівники О. В. Завадська і О. П. Падалюк. Натхненно виконали твір «Ой на горі жито» діти середніх груп, «Вийшли в поле косарі» – старшої групи, «Печу, печу, хлібчик» – діти молодшої групи.

Кульмінацією свята стала робота Тетяни Карпук, яка зжала тужаве стигле колосся, скрутила перевесло та зробила розкішний сніп.

Кухарі садочка пригостили дітей запашними пиріжками.

На закінчення свята у виконанні вокальної групи прозвучала пісня «Ой, зелене жито, зелене», яку підхопили всі присутні.

Колектив ЗДО та діти щиро дякують нашим захисникам за спокій в рідному регіоні, можливість відкривати такий цікавий світ хліборобської праці, народних звичаїв, української пісні.

 

   

Популярні новини

Екскурсія до метеостанції

На початку  жовтня 2021 року, педагоги нашого ЗДО  разом з дітьми  старших  г…

Педагогічна рада

31 серпня у нашому ЗДО відбулась установча аналітико-прогностична педагогічна…

Колективний перегляд

Вихователі нашого ЗДО мали  змогу  відвідати   колективний  перегляд спостере…

© Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 "Калинка" міста Ковеля